9. ULUSLARARASI ALANYA JAZZ GÜNLERİ BAŞLIYOR


Açıklama: Caz severlerin her yıl heyecanla beklediği Alanya Jazz Günleri nin 9.su 22 Eylül 25 Eylül 2011 tarihleri arasında Alanya Belediyesi nin ev sahipliğinde tarihi Kızılkule yanında benzersiz bir manzara eşliğinde gerçekleştirilecek.
Kategori: Kültür
Eklenme Tarihi: 13 Eylül 2011
Geçerli Tarih: 09 Ağustos 2020, 02:09
Site: ALANYA DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
URL: http://aldosk.org.tr/haber_detay.asp?haberID=145


Caz severlerin her yıl heyecanla beklediği Alanya Jazz Günleri’nin 9.su 22 Eylül – 25 Eylül 2011 tarihleri arasında Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde tarihi Kızılkule yanında benzersiz bir manzara eşliğinde gerçekleştirilecek.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada, ülkemizde yapılan Jazz Festivalleri arasında kalitesiyle kısa süre içinde caz camiasından kabul görerek istikrarla devamlılığını sağlamakta olan Alanya Jazz Günleri’nin her geçen yıl biraz daha gelişerek tüm caz müzisyenlerinin çalmayı keyifle kabul ettiği bir organizasyon halini aldığını belirtti.


Bu yıl MELİS SÖKMEN&LLLOYD CHISHOLM PROJECT, BURHAN ÖÇAL&SABRİ TULUĞ TIRPAN DUO , CHRISTIAN HELMREICH QUINTET , SERKAN ÇAĞRI& YILDIZ İBRAHİMOVA BALKAN – JAZZ PROJECT gibi Türkiye’nin ve dünyanın ünlü jazz müzisyenleri tarihi Kızılkule’nin eşsiz atmosferinde ,yeni albümlerinden jazz standartlarına kadar geniş bir repertuarla dinleyicilere unutulmaz, müzikle dolu geceler yaşatacaklar. Son iki yıldır festival kapsamı genişletilerek yerli müzisyenlerin yanı sıra yabancı müzisyenlerin de katılımıyla daha ilgi çekici ve iddialı bir program sunularak, yerli ve yabancı tüm dinleyicilere daha fazla hitap etmek amaçlanmıştır.


Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen ve Başbakanlık Tanıtıma Fonu’nun desteklediği Efes Alkolsüz, ALTSO, ALTİD ve ALTAV’ ın sponsorluğunu yaptığı 9. Uluslararası Alanya Jazz Günleri’ nin medya sponsorluğunu da Radyo D’ üstlenmiştir.


Konserlerin ücretsiz ve halka açık olacağını belirten Nazmi Uyar, bu organizasyona tüm vatandaşların davetli olduğunu ifade etti.


PROGRAM
22 Eylül Perşembe - MELİS SÖKMEN & LLOYD CHISHOLM PROJECT
21:00


23 Eylül Cuma - BURHAN ÖÇAL & SABRİ TULUĞ TIRPAN DUO
21:00


24 Eylül Cumartesi - CHRISTIAN HELMREICH QUINTET
21:00


25 Eylül Pazar - SERKAN ÇAĞRI & YILDIZ İBRAHİMOVA BALKAN – JAZZ PROJECT
21:00