Başkan Yücel,triatlon da çıtayı yükselteceğiz


Açıklama: Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ve beraberindeki heyet, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel i makamında ziyaret etti.
Kategori: Triathlon
Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2014
Geçerli Tarih: 07 Mart 2021, 01:32
Site: ALANYA DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
URL: http://aldosk.org.tr/haber_detay.asp?haberID=222


Başkan Yücel,triatlon da çıtayı yükselteceğiz dedi…

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ve beraberindeki heyet, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti.
Başkan Yücel’e hayırlı olsun dileklerini ileten Federasyon Başkanı Güneş, ziyarette, federasyonun yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Güneş, Alanya'da 24 yıldan beri Triatlon yarışması düzenlediklerini söyledi. 2013 yılında Avrupa Şampiyonası'nı da yaptıklarını hatırlatan Güneş, bu şampiyonadan sonra dünya kupası için müracaat ettiklerini kaydetti. Triatlon Dünya Kupası’nın Alanya’da yapılması için Alanya Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu arasında protokol imzalandığını anlatan Güneş, Triathlon Dünya Kupasının 2014 yılı Eylül ayı içerisinde Alanya’da gerçekleştirileceğini söyledi. Haziran ayında Avusturya’da gerçekleştirilecek olan ETU   Triatlon Avrupa Şampitonası  yarışmalarına Başkan Yücel’i davet eden Güneş, ziyaretlerinin anısına Başkan Yücel’e birde plaket takdim etti. Ziyaretleri için Güneş ve heyete teşekkür eden Yücel, Triatlonun Alanya ile özdeşleşmiş bir spor olduğunun farkında olduklarını belirtti. Devlette süreklilik olduğunun altını çizen Yücel, “Organizasyon konusunda Alanya Belediyesi olarak işbirliği içinde çalışacağız.  Katkı da bulunacağız ve organizasyonu başarılı bir şekilde ile sürdüreceğiz. Alanya’nın spor organizasyonlarına başka dallarında eklenmesiyle çıtayı hep birlikte çalışarak daha da yukarılara taşımak için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Ben bu vesile ile geçmiş dönemlerde bu spor dalına katkı sağlayan emeği geçen herkese şahsınızda teşekkür ediyorum ’ dedi. Heyette yer alan, Romanya Balkan Duatlon Şampiyonasında Yıldız Bayanlarda Balkan 3’üncüsü olan Alanya Doğa Sporları Külübünden Damla Alkım Ölmez’i de tebrik eden Yücel, Belediyespor antrenörlerine de teşekkür etti.